Jak wybrać najlepsze worki na śmieci?

Praktycznie nie ma takiego gospodarstwa domowego, w którym nie używałoby się worków na śmieci. To produkt znany wszystkim. Niezbędny w kuchni, w łazience i w biurze. Producenci kuszą ceną, kolorem, wielkością opakowania, jak i ekologicznymi rozwiązaniami. Możemy pogubić się w różnorodności oferowanych produktów. Jak zatem wybrać najlepsze worki – takie, które nie pękną  w drodze do śmietnika, nie będą przeciekać  ani przepuszczać nieprzyjemnych zapachów?

Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na grubość folii, z jakiej wykonane są worki, im cieńsza, tym bardziej podatna na rozdarcia i pęknięcia pod naporem ciężaru. Mocniejsza folia zapewnia komfort użytkowania produktów – daje pewność, że spokojnie dotrzemy do śmietnika bez żadnych nieprzyjemnych przygód zmuszających nas do dodatkowego sprzątania. Istotny jest również rozmiar worka – nie powinien być za mały, ani za duży do naszego pojemnika na śmieci. Za mały będzie powodował komplikacje – śmieci zamiast do worka, będą trafiały do pojemnika. Za dużego worka nie wykorzystamy w pełni, jest to nieopłacalne i wbrew zasadom ekologicznym. Powinniśmy przede wszystkim zakupić standardowy kosz na śmieci, do którego bez problemu dopasujemy rozmiar worka. Wkład powinien wystawać około 15 cm poza obręb kosza. Wielkość powinna być taka, abyśmy po wyjęciu zapełnionego kosza mogli zawiązać worek na czas drogi do śmietnika. Warto wybierać worki ze specjalnymi ściągaczami lub uszkami do związania – znacząco ułatwiają one transport odpadów. Na rodzaj worka wpływa również jego przeznaczenie – inne worki powinny być stosowane w kuchni, inne w biurze, gdzie odpadów żywności jest niewiele, a większość zajmują papierowe resztki. Worki do biura mogą być cieńsze i mniej wytrzymałe niż kuchenne.

W naszej ofercie znajdują się worki na śmieci o specjalnym przeznaczeniu z uwzględnieniem konieczności segregacji śmieci, a także o różnych pojemnościach (nawet 120L!), czyli:

  • Worki na odpady szklane
  • Worki na odpady papierowe
  • Worki na odpady plastikowe i metalowe
  • Worki na odpady zielone
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl