Każda podłoga wymaga nieco innej pielęgnacji. Podłogi drewniane, podłogi winylowe czy podłogi z tworzywa sztucznego cechują się inną odpornością na ścieranie i działanie środków czyszczących. Dlatego do każdego rodzaju podłogi wybierz odpowiedni płyn do mycia podłóg, a także mop, którym będziesz zmywać brud. Mop dobierz także do wielkości powierzchni, weź także pod uwagę, czy podłoga zastawiona jest meblami, czy przestrzeń została pozostawiona wolna.

Mop płaski do dużych powierzchni

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów mopów. Różnią się one zarówno konstrukcją, jak i materiałem, z którego została wykonana końcówka czyszcząca. Mopy płaskie doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach, szczególnie takich, które zastawione są szafami lub regałami. Za pomocą płaskiego mopa z łatwością umyjesz podłogę pod meblem, zbierając dokładnie wszystkie zabrudzenia.

Mopy płaskie posiadają wymienną końcówkę z mikrofibry, która doskonale chłonie kurz i ściera wszelkie zabrudzenia. Mikrofibrę możesz bardzo dokładnie wycisnąć z wody, co jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku podłóg drewnianych, na które nadmiar wody wpływa negatywnie – niszczy je, deformuje i sprawia, że znacznie skraca się żywotność parkietu.

Jednocześnie mikrowłókna bardzo dobrze chronią wodę. Płaski mop z końcówką z mikrofiby to najlepszy sposób na starcie plamy z podłogi. Mopy te możesz także śmiało wykorzystać do przecierania podłogi na sucho – w ten sposób pozbędziesz się okruchów, sierści i innych zanieczyszczeń bez użycia odkurzacza! Jest to doskonały sposób na utrzymanie podłogi w perfekcyjnej czystości. Również samą końcówkę mopa utrzymasz bez trudu w czystości. Nie przylegają do niej włosy i sierść ani inne zanieczyszczenia, a po sprzątaniu mopa możesz wyprać w pralce.

Mop paskowy i sznurkowy – specjalista od trudnodostępnych zakamarków

Mop paskowy to najlepszy wybór, jeśli będziesz myć podłogi o niewielkich powierzchniach oraz miejsca pełne trudnodostępnych zaułków. Końcówka czyszcząca w mopie paskowych i sznurkowym jest niewielka, dlatego z łatwością dotrzesz nią do wąskich przestrzeni między meblami.

Mop sznurkowy i płaski doskonale sprawdza się także podczas mycia nierównych powierzchni. Mopem tym idealnie umyjesz fugi, wszelkiego rodzaju mozaiki podłogowe czy faliste wzory na płytkach.

Końcówka czyszcząca mopa paskowego i sznurkowy najczęściej wykonany jest z dwóch rodzajów materiałów: z mikrofibry oraz z bawełny. Oba te materiały doskonale wchłaniają wodę, więc mop bawełniany lub z mikrowłókna możesz wykorzystywać do ścierania wody z podłogi – np. w łazience po kąpieli. Oba materiały tak samo dobrze można wycisnąć z wody, nie pozostawiają jej nadmiaru, dlatego śmiało możesz myć nimi delikatne, drewniane parkiety.

Wiadro z wyżymaczką i wymienne końcówki czyszczące

W naszym asortymencie znajdują się także wiadra z wyżymaczką, która znacznie ułatwiają i przyspieszają dokładne odciśnięcie wody z końcówki czyszczącej. Poręczne wiadro do mopa z rączką umożliwi Ci wypłukanie mopa w każdym momencie.

Gdy zauważysz, że końcówka zszarzała i się zużyła, wymień ją na nową! Świeża końcówka czyszcząca nie zostawia smug, jest higieniczna i doskonale spełnia swoją funkcję.

Wybierz mop, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu i zamów go jednym prostym kliknięciem!

Rozenbal Mop Obrotowy Rotacyjny Roz&Mop Rozenbal Mop Obrotowy Rotacyjny Roz&Mop Rozenbal Mop Obrotowy Rotacyjny Roz&Mop
Producent: Rozenbal
Cena: 26,65 zł 41,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Rozenbal Wymiana do Mopa Płaskiego Press'too Rozenbal Wymiana do Mopa Płaskiego Press'too Rozenbal Wymiana do Mopa Płaskiego Press'too
Producent: Rozenbal
Cena: 6,66 zł 10,25 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Rozenbal Wiadro Szare z wyżymaczką Rozenbal Wiadro Szare z wyżymaczką Rozenbal Wiadro Szare z wyżymaczką
Producent: Rozenbal
Cena: 2,66 zł 4,10 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Rozenbal Wkład Do Mopa Maxinett Pro Chenille Rozenbal Wkład Do Mopa Maxinett Pro Chenille
Producent: Rozenbal
Cena: 4,00 zł 6,15 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl