Każda podłoga wymaga innej pielęgnacji. Podłogi drewniane, winylowe czy z tworzywa sztucznego, cechują się inną odpornością na ścieranie i działanie środków czyszczących. Dlatego do każdego rodzaju podłogi wybierz odpowiedni płyn do mycia podłóg, a także mop, którym będziesz zmywać brud. Mop dobierz także do wielkości powierzchni, weź pod uwagę, czy podłoga zastawiona jest meblami czy raczej przestrzeń jest wolna.

Mop płaski do dużych powierzchni

  W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów mopów. Różnią się one zarówno konstrukcją, jak i materiałem, z którego została wykonana końcówka czyszcząca. Mopy płaskie doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach, szczególnie takich, które zastawione są szafami lub regałami. Za pomocą płaskiego mopa z łatwością umyjesz podłogę pod meblem, zbierając dokładnie wszystkie zabrudzenia.

  Mopy płaskie posiadają wymienną końcówkę z mikrowłóka, która doskonale chłonie kurz i ściera wszelkie zabrudzenia. Mikrofibrę możesz bardzo dokładnie wycisnąć z wody, co jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku podłóg drewnianych, na które nadmiar wody wpływa negatywnie – niszczy je, deformuje i sprawia, że znacznie skraca się żywotność parkietu.

  Jednocześnie mikrowłókno bardzo dobrze chłonie wodę. Mop płaski mikrowłókno to najlepszy sposób na pozbycie sie plam z podłogi. Mopy te możesz także śmiało wykorzystać do przecierania podłogi na sucho – w ten sposób pozbędziesz się okruchów, sierści i innych zanieczyszczeń bez użycia odkurzacza! Jest to szybki sposób na utrzymanie podłogi w czystości. Samą końcówkę mopa utrzymasz również w czystości, ne przylegają do niej włosy i sierść ani inne zanieczyszczenia, a po sprzątaniu możesz wrzucic do pralki na 30 stopni, by nie niszczyć struktury mikrowłókna.

Mop paskowy i sznurkowy – specjalista od trudno dostępnych zakamarków

  Mop paskowy to najlepszy wybór, jeśli będziesz myć podłogi o niewielkich powierzchniach oraz miejsca pełne trudno dostępnych zaułków. Końcówka czyszcząca w mopie paskowych i sznurkowym jest niewielka, dlatego z łatwością dotrzesz nią do wąskich przestrzeni między meblami.

  Mop sznurkowy i płaski doskonale sprawdzają się podczas mycia nierównych powierzchni. Idealnie umyjesz fugi, wszelkiego rodzaju mozaiki podłogowe czy faliste wzory na płytkach.

  Końcówka czyszcząca mopa paskowego i sznurkowego, najczęściej wykonana jest z mikrowłoka, wiskozy oraz z bawełny. Materiały te doskonale wchłaniają wodę, mop bawełniany lub z mikrowłókna możesz zatem wykorzystywać do ścierania wody z podłogi – np. w łazience po kąpieli. Oba mopy można łatwo wycisnąć z wody i śmiało możesz wtedy, bez nadmiaru wody, myć delikatne, drewniane parkiety,

Wiadro z wyżymaczką i wymienne końcówki czyszczące

  W waszym asortymencie znajdują się także wiadra z wyżymaczką, które umożliwiają i przyspieszają dokładne wyciśnięcie wody z mopa. Wiadro ma być stabilne, poręczne, wyżymaczka elastyczna lecz solidna. Takie proponujemy.

  Gdy zauważysz, że końcówka zszarzała, zużyła się, w przypadku bawełny ma nieprzyjemny zapach, wymień ją na nową! To niedrogi produkt a nowa końcówka czyszcząca nie zostawia smug, jest higieniczna i lepiej myje.

  Wybierz mopy, które najlepiej sprawdzą się w Twoim Domu i zamów go jednym prostym kliknięciem !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl